Rbd y Rebelde
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o rebelde i Rbd


You are not connected. Please login or register

Biografija

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Biografija Empty Biografija pon pro 13, 2010 10:24 pm

Dulce Princess

Dulce Princess
Administrator
Administrator

Anahí Giovanna Puente Portilla (Ciudad de Mexico, 14. svibnja 1983.), poznatija kao Anahí, meksička je glumica i pjevačica.

Rani život
Anahí je rođena 14. svibnja 1983. godine u Meksiku. Njezini roditelji su Enrique Puente i Marichelo Portilla.Ima sestru Marichelo, polusestru Dianu i nećakinju Anu Paulu. Već od ranih nogu se pojavljuje u brojnim reklamama i dječjim emisijama.

Glumačka karijera
Anahí je dosad glumila u desetak filmova u kojima nije ostvarila veći uspjeh. Široj publici se približila u seriji Clase 406 u kojoj je tumačila jedan od glavnih likova. Zanimljivo je da se u toj seriji pojavljuju gotovo svi glavni glumci iz serije Rebelde te grupe RBD: Anahí, Alfonso Herrera, Dulce María i Christian Chávez. 2004. Anahí dobiva jednu od glavnih uloga u seriji Rebelde, ulogu Míe Colucci i stječe svjetsku slavu. Nakon završetka snimanja serije 2006. Anahí je glumila zajedno sa svojim kolegama iz RBD-a u seriji RBD: La Familia i to 2007. godine. Bilo je najavljivano da će se pojaviti u serijama Verano de Amor i Sortilegio. U seriji Verano de Amor trebala je glumiti glavnu ulogu ali je odbila, zato su ulogu dodjelili kolegici Dulce Maríji, a ulogu u seriji Sortgilegio izgubila je jer su je producenti dali glumici Jacqueline Bracamontes

Pjevačka karijera
1996. Anahí je izdala svoj prvi samostalni album. Do 2008. snimila je još dva. Zbog uspjeha koji je postigla serija Rebelde, producenti su odlučili bend RBD iz serije pretvoriti u stvarnost. Zahvaljujući njima, stvoren je jedan od najuspješnijih bendova u povijesti glazbe. RBD je prodao preko 15 000 000 albuma i održali su nekoliko velikih turneja. Svjetska senzacija, kako su ponekad zvali bend, raspao se 2009. godine. Anahí je nakon toga izdala novi album Mi Delirio 24. studenog 2009. godine. Nakon turneje Mi Delirio World Tour započela je i nastavak turneje Mi Delirio World Tour pod nazivom Mi Delirio World Tour Reloated s kojom će 19. prosinca 2010. nastupiti u Zagrebu u Boćarskom domu.

Privatni život
2007. proizvedena je lutka Barbie po uzoru na njezin lik iz serije Rebelde.
Tijekom snimanja serije Rebelde Anahí je bila u desetomjesečnoj sa Christopherom Uckermanom.
Prije nego li je postala planetarno poularna, Anahí je bolovala od anoreksije i bulimije.Jednom je čak doživjela kliničku smrt, na 8 sekundi srce joj je prestalo kucati, ali se na kraju izvukla.[13] Uz potporu meksičke TV kuće Televise, Anahí je 2008. godine pokrenula kampanju za svijest o anoreksiji i bulimiji.

Diskografija
Anahí
Anahí (1992.)
¿Hoy Es Mañana? (1996.)
Anclado En Mi Corazón (1997.)
Baby Blue (2000.)
Mi Delirio (2009.)

Filmografija
Telenovele
Carrusel - Paty (1989.)
La pícara soñadora - Vendedora (1991.)
Madres egoístas - Gaby (1991.)
Muchachitas - Betty (1991.)
Ángeles sin paraíso - Claudia (1992.)
Alondra - Margarita (1995.)
Tú y yo - Melissa (1996.)
Mi pequeña traviesa - Samantha (1997.)
Vivo por Elena - Talita (1998.)
Gotita de amor - Nuria (1998.)
El diario de Daniela - Adela Monroy (1999.)
Mujeres engañadas - Jessica Duarte (1999.)
Primer amor - Jovanna Luna (2000.)
Clase 406 - Jessica Riquelme (2002.)
Rebelde - Mía Colucci (2004.- 2006.)
Televizijske serije
Chiquilladas (1986.)
La telaraña (1986.)
Súper ondas (1989.)
Mujer, casos de la vida real
Hora marcada
Adicción R (2005.)
Skimo (2007.)
RBD: La familia (2007.)
Filmovi
Asesinato a sangre fría (1989.)
Había una vez una estrella (1989.)
Nacidos para morir (1991.)
El ganador (1992.)
No me defiendas compadre (1992.)
Inesperado amor (1999.)

https://rbdyrebelde.forumcroatian.com

[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Similar topics

-

» Biografija
» Biografija

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.